“שם הספר: "אני ואלוהים

השאלות הגדולות על החיים: "איך יכול להיות, שיש אלוהים, אם קורים דברים כאלו רעים בחיים" כך, פנתה אלי הבת שלי בשאלה. האמת היא שהופתעתי, לא ממש ידעתי מה לענות לבת שלי, נזכרתי שבעצם, גם אני כילדה שאלתי את עצמי, כל מיני שאלות כאלו על אלוהים ככה בפנים בלב. לא היו לי תשובות. כשהתבגרתי, כבר הפסקתי לשאול את עצמי שאלות כאלו קיומיות, בעצם אולי הכי חשובות, אולי בגלל שחשבתי שבכל מקרה לא אמצא תשובות, אז למה לחשוב על זה פשוט נחיה וזהו אמרתי לעצמי.

לאחרונה, בעקבות השאלות של ביתי, השאלות הללו שוב עלו וצצו לי, לפעמים הן לא נותנות מנוח. למשל: שאלות עלי, עלינו כעם, כאנושות האם אנחנו סתם חיים ואחר- כך מתים? האם יש פה מטרה, לכל החיים האלו? ואם כן מה ומיהו אלוהים בכלל? האם בכלל הוא קיים ואם כן, מה הוא רוצה מאיתנו, למה בכלל ברא אותנו?  כאילו במקרה, התגלגל לידיי ספר, שחברה שלי אמרה לי: "תשמעי את חייבת לקרוא את הספר הזה. 

אני ואלוהים

הספר נקרא “אני ואלוהים”. הסתכלתי בספר, שהחברה הראתה לי ומשפט מסוים “תפס אותי”  כבר בכריכה מאחור: "חשוב שתדע, שאם מתעורר בך הרצון, להבין את החיים לעומק, זוהי הזמנה להכרות אישית עם אלוהים"./ מיכאל לייטמן.    באמת, את הספר המיוחד הזה כתב: הרב דר' מיכאל לייטמן-מקובל גדול והוגה – דעות, בעל מוניטין בינלאומי שמקדיש את חייו ליצירת שינוי חיובי בחברה האנושית.

הספר בנוי משיחות מרתקות, בשפה-ברורה וקולחת. בספר נשאלות שאלות מרתקות על החיים ובכלל, ואת תשובות, שנותן המקובל-  דר' מיכאל לייטמן. לייטמן, קיבל את חוכמת הקבלה, ממוריו, דרך דורות של מקובלים: מהמקובל-הרב ברוך שלום אשלג הרב"ש שקיבל מאביו, המקובל-הרב יהודה אשלג- "בעל הסולם" מחבר תלמוד עשר הספירות, מהאר"י הקדוש ורבי שמעון בר יוחאי מחבר ספר הזוהר.

 התרגשתי, אוחזת בהתרגשות בעמודי-הספר כי הרגשתי שהם מגלים לי את סיפור חיי העמוק ואת סיפור- החיים המיוחד, של כולנו האנושות. מדהים, שונה, מעורר- מחשבות, מומלץ