מה זה בעצם רייקי?

רייקי  זו שיטה המאפשרת ריפוי באמצעות העברת אנרגיה דרך הידיים, משמעות השם רייקי הוא אנרגיית חיים. הריפוי הטבעי ברייקי מאפשר איזון והעברת אנרגיה חיונית בגוף. הריפוי מטפל ברבדים הפיזיים,הרגשיים והמנטאלים של הגוף. מקור השיטה בד"ר יפני ששיכלל אותה במשך שנים כשיטת ריפוי קלה וזמינה במערכת החיים המיידית. מליוני אנשים ברחבי העולם מטפלים ומטופלים כיום באמצעות רייקי ניתן לרפא ולהקל בכאבים פיזיים, מצבים רגשיים ודפוסים מנטאליים. הרייקי הוא כלי טיפולי פשוט ועם זאת רב עוצמה. רייקי מתאים לטיפול בשילוב שיטות ריפוי הוליסטיות רבות ומסייע להעמיק את המימד הטיפולי של  כל ריפוי.

המילה רייקי בנויה משתי הברות ביפנית: ריי – REI שפירושו החכמה האלוהית או האינטליגנציה הגבוהה המנחה את הבריאה. וקי – KI שפירושו כוח אנרגיית החיים המאפשר את החיוניות הזורמת בכל  אדם , חי וצומח. המילה קי מקבילה למילה CHI צ'י בסינית או פראנה בהודית.

אז מה זה בעצם רייקי?! האמת, קל יותר לתאר מהו אינו רייקי. רייקי אינו דבר גשמי, אין לו צורה, אין לו ריח, אף לא טעם או צבע. אי אפשר לגעת בו, אין אפשרות להגיש אותו או לאכסן אותו ועד היום איש עוד לא חזה בו או ראה אותו, אך עם זאת, מי שחווה מגע של רייקי לעולם לא ישכח אותו. רייקי היא אנרגיה של ריפוי. בעולמנו אנו מנקים את הפסולת ממקומות שונים ובדרכים שונות אך האם אנחנו גם דואגים יום יום לנקות אנרגיה?

אנרגיה היא אכן דבר קשה לתפיסה אך עם זאת היא מעצבת תדיר את עולמנו. היא קיימת בכל דבר ומניעה כל דבר ונמצאת בכל דבר. גם בכף היד ובמגע שלה יש אנרגיה. מגע הוא דבר הכרחי להתפתחות תקינה של תינוקות ובעלי חיים. במגע יש אנרגיה ובאנרגיה יש חיים. כשכואב לנו אנו מניחים יד או פה על המקום הכואב כדי להעביר את התדר הנקי של אנרגיית הריפוי הקיימת בטבע. תדר שכל אחד יכול להתכוונן אליו ולהעביר אותו דרכו – לטיפול עצמי או לטיפול לאדם אחר. רייקי היא האנרגיה ל כל דבר חי המניעה את הכל. היא מסע חיים מסע של תנועה ושל ריפוי. זרימה נקייה המביאה חיים ואהבה. רייקי מאפשר לנו להיות טובים יותר לעצמנו. כשאדם חי בשלום עם עצמו הוא בהכרח טוב יותר לאחרים. כשאדם אוהב הוא רוצה לתת ולהעניק את האהבה שיש בו, וכך כשאדם מרפא את חייו, עוד רבים נרפאים איתו בדרך.

אז כיצד ניתן להתחבר לתדר הרייקי ?

את אנרגית החיים והמגע המרפא ניתן ללמוד בקורסים שונים במסגרת של מפגש שבועי. רצוי שמפגשים אלו יערכו קרוב לטבע ויאפשרו התנסות בחוויה והפנמה. במהלך הקורס מעביר המדריך את התלמיד חניכת רייקי או כוונון לתדר הרייקי. יש לאפשר לכל תלמיד יצירת מקום אישי לחוות את הרייקי על פי דרכו וחוויותיו בתמיכת המדריך. הכוונון הוא תהליך המאפשר את התחושות הנעימות והעדינות של הרייקי ועם זאת מלאות העוצמה ולרוב מלווה בחוויה רוחנית מעניינת ואישית לכל אדם. כוונון הרייקי זהו הצופן העובר ממורה לתלמיד מאז הביא ד"ר אוסואי את הריקי לעולם, צופן המאפשר את פתיחת ערוץ הרייקי בגוף האנושי. לאחר קורס רייקי בסיס תוכלו: ללמוד שיטת ריפוי מלאת עוצמה אך עם זאת זמינה ורבת פשטות בזמן קצר, לתרגל ריפוי עצמי וטיפול לאדם אחר בכל זמן ובכל מקום, להרגיע ולהפיג כאבים פיזיים ומצבים רגשיים, לעודד את המשאבים הטבעיים ומערכת החיסונית למען ריפוי, לפתוח חלון לעולם רחב של רפואה הוליסטית ולאפשר להעביר ריפוי מעבר לזמן ולמרחב.

האם יש צורך בידע מוקדם ? גם אם את/ה עוסק/ת בתחום מאד ארצי בלי קשר לרוח ולאנרגיה קוסמית, גם אם את/ה לא מתקשר/ת, לא פותח/ת בטארוט ולא מקבל/ת מסרים בחלום, גם אם חשיבה חיובית ואהבה יקומית הם לא מציאות יומך – את/ה יותר ממוזמן/ת ללמוד רייקי ולהתנסות בדבר חדש שיפתח אופקים חדשים למערכת האמונות והתחושות שלך.

מידי שנה נחשפים לרייקי מאות אלפים בארץ ומליונים ברחבי העולם . לרובם, תשמחו לדעת אין מושג ביכולות ריפוי, אין נסיון מוקדם אין ידע הוליסטי אין יכולות תקשור מפליגות ורובם מגיעים מצויידים במטען עודף של ספק עז אם להם זה בכלל יכול לקרותאבל גם עם רצון עז להתנסות. בקיצור כל אחד יכול ללמוד רייקי – נשים גברים וטף. אין צורך בהכשרה או בידע מוקדם!