כיצד מתבצע טיפול ברייקי?

במהלך טיפול ברייקי לאדם אחר משמש המטפל ערוץ לזרימת הרייקי אותו תדר של ריפוי טבעי. הטיפול נעשה בשכיבה או ישיבה תוך הנחת ידיים. אנרגיית הרייקי עוברת דרך ביגוד מלא, שמיכה ואף ללא מגע ישיר במרחק מעל לגוף המטופל.

כל אדם יכול לטפל ברייקי לאחר קורס קצר.לביצוע הטיפול אין צורך בהכשרה קודמת, הכנה או מיומנות מיוחדת, אין צורך לידע קודם. עם זאת במהלך הקורס מקבל התלמיד את הידע הנדרש להבנת הקשר בין מרכזי האנרגיה בגוף להפרעות פיזיות ורגשיות למען ריפוי.

במהלך הטיפול המטפל מניח את הידיים על המטופל כאשר גוף המטופל מושך אנרגיה דרך כפות ידייו של המטפל במידה לו הוא זקוק. מגע של רייקי הוא מגע של תקשורת בין גוף לגוף. זוהי תקשורת ללא מילים אך המשתמש בה חווה בפליאה גדולה את יכולת המידע שהמגע והתחושות דרך הידיים והגוף מספקים כאשר תקשורת זאת מתרחשת.

מה מרגישים? לרוב תחושה בידיים של חום, עקצוצים, זרמים, נימול קל באצבעות ידיים ורגליים או במרכז כף היד לעיתים תחושה של קור ולפעמים מופיעות תחושות כלל גופניות.

המטפל לרוב חווה כי בכל נקודת הנחת ידיים על המטופל שלו – חווית המגע שונה, עוצמת הרייקי שעוברת שם שונה משום שהמקום עצמו על פי מצבו האנרגטי מושך אנרגיית רייקי דרך ידי המטופל למען איזון. רוב התלמידים לאחר זמן קצר יכולים לחוש את הדינמיקה בטיפול על פי התחושות בידיים.

מה עושים כאשר אין תחושה בידיים? לאחר כוונון או תאום רייקי התלמיד מכוונן לתדר הריפוי הטבעי של הרייקי. אין מצב שבו הרייקי לא עובד או לא עובר. תחושות בידיים מתחילות להתפתח במהלך הכוונון ולעיתים מייד לאחריו אולם לחלק מהאנשים מתרחש התהליך לאחר זמן רב יותר ולתחושות בידיים לוקח זמן רב יותר "להפתח", זאת משום שמערכת העצבים בגוף הפיזי שלנו עדיין לא מורגלת לתדרים העדינים של הרייקי, לעיתים ייתכן כי סף הרגישות של הגוף השונה.

חוק הרייקי אומר כי רייקי עובד אם מרגישים ואם לא מרגישים. ההמלצה היא להתמיד בטיפול עצמי יומי למען איזון התדר ובמקביל להתנסות בטיפולים לאנשים בסביבתך כדי להתנסות בתדר ולהזרים את הריקי דרך הגוף ולחוש את פתיחת הערוץ. במקרים האלה נדרש תרגול לטווח ארוך יותר והתלמיד נדרש לסבלנות והתמדה.

הרצון הבסיסי של כולנו לעזור לסייע ולרפא. כאשר מתגלה בפניך שיטת ריפוי כמו הרייקי אתה נפעם מהיכולות שלה ומהקסם שהרייקי יכול להביא לחייך. יש מקרים בהם נניח את היד על אדם הסובל מכאב ראש חזק והכאב יתפוגג, יש מקרים בהם אדם במצוקה יחווה הקלה משמעותית לאחר טיפול של מספר דקות, אולם יש מקרים שבהם השינוי לא יהיה מיידי, לא יהיה ריפוי מלא אלא רק הקלה בכאב ולעיתים המטופל לא יגיב כלל לטיפול ראשון. יש סיבות רבות למצבים אלה. לעיתים מדובר במחלה שלא טופלה זמן רב והשתרשה בגוף (ואז קשה גם לצפות שטיפול קצר יביא לריפוי של הפרעה שחילחלה לגוף הפיזי חודשים רבים), לעיתים יש צורך בסדרה של טיפולים ובסבלנות רבה. התפקיד של המטפל לאפשר את המגע, לבקש את הטוב ביותר למען ריפוי ולסמוך על הרייקי שהדבר הנכון ביותר יתרחש. בדיוק כשם שהאדם צריך להכין את עצמו ולבטל את האגו שלו כדי לחוות רוחניות כך עליו לבטל את עצמו כדי לאפשר לרייקי לפעול.