הפער ביני לביני

יועצת הנקה ליולדת טרייה, ואחרי מעט זמן גם יועצת שינה שזה תחום שונה לחלוטין העומד בפני עצמו. בנוסף, מעצבת מומחית לסלונים ומטבחים "אופן ספייס" בדירה ממוצעת. חובה שתהיה סטייליסטית כדי שמישהו יגיד לנו מה מתאים לנו ללבוש ואיך להיראות. וכמובן תזונאית, כי איך נוכל לדעת מה לאכול. לא נשכח גם את הצורך באחד או אחת שייאמנו אותנו להיות במשקל הנכון ולחזק את גופנו בדרך ייחודית. וחסר לנו שנפספס את ההדרכה הכי חשובה והכרחית- איך לנשום!

אלו רק דוגמאות מעטות על קצה המזלג. היום זה כבר הפך לדבר שבשגרה. אף אחד לא זז בלי ששילם סכום נכבד ליועץ המומחה בתחום וקיבל על כך אישור עידוד והמלצות. מה קרה לנו ואיך? איך היה פעם? מה הפך אותנו מיצורים חיים בעלי אינסטינקטים ואינטואיציה לבובות קש שתלויות במתווכים מכל המינים ולכל הנושאים?

הריחוק מן הטבע

התרחקנו מעצמנו. האגו של כל אחד ואחת מאתנו ושל כל החברה כולה תפח והגיע לממדים עצומים. אותו אגו שמכוון אותנו לפעול לטובת עצמנו בלבד ואם אפשר גם להוריד את האחרים. בטבע שלנו אנו יצורים חברתיים, כמו להקות של זאבים, גם אנחנו חיינו יחד בקהילה למופת ועזרנו זה לזה בכל מצב ובכל עת. החיים בקהילה אפשרו לנו לגול בביטחון ובסביבה דואגת ואוהדת ויכולנו להתחבר לקולנו הפנימי ולמי שאנחנו באמת ללא חשש והפרעות.

היום, אנו חיים בתוך כלוב אגואיסטי אישי. לכל אחד כלוב משלו ללא מנעול ויציאה. לכל כלוב חומות בעובי אינסופי המפרידות בינינו. אף אד לא נוגע בשני ולא מרגיש את האחר. הזולת הפך ל"מוקצה". כל אחד מגן על עצמו ונלחם באחרים למען האינטרס הצר שלו. המציאות שלנו היא מלחמת הכל בכל. התוצאה היא חיים בפחד תמידי, חוסר בטחון, דכאון, חרדות ומצוקות תמידיות. לא בחרנו בזה אלא כך מחייב אותנו האגו אליו אנו משועבדים בלי שאלת פינו.

אותו אגו שקורע אותנו זה מזה על אף שמחיר הפירוד הזה הוא הגבוה מכל, הוא הסיבה שהתרחקנו זה מזה ומעצמנו. אנחנו כבר לא מחוברים לעצמנו ולמהותנו, אל אותו טבע שורשי שיודע איך לנשום, לאכול, ללדת, להניק ומה לאכול. אותה אינטואיציה מולדת שמכוונת אותנו אל מה שטוב לנו באמת ושאינה מטושטשת ומבולבלת על ידי ערכים זרים וסביבה מלאכותית זרועה אינטרסים אגואיסטיים.

עלינו לשוב ולהתחבר עצמנו, אל מי שאנחנו באמת. לשוב לשורשנו כקהילה אחת מאוחדת המכילה את כל פרטיה הייחודיים במארג קסום אחד ומגוון של רקמה אנושית אחת. ככל שנקדים להתעורר כך חיינו ישתפרו. כאשר נתחבר מעל חומות האגו הגואה נגלה כי החיים יכולים להיות לא פחות מאשר גן עדן אמתי.