הסיבות לקמטים במצח

הדרך הטובה ביותר למנוע קמטים במצח היא לדעת את הגורמים לקמטים במצח אז רגע לפני פיסול פנים או בוטוקס, בואי נברר אותן אחת ולתמיד: קמטים הם למעשה שבירה בעור. ננסה לפרט את הסיבות העיקריות לקמטים במצח ודרכי טיפול ומניעה אפשריות:יופי אמיתי

1.      מתח – כאשר אתה מתוח הגוף שלך משחרר הורמון המכונה קורטיזול הגורם לשבירת הפרוטאין קולגן בעור ולהיווצרות קמטים. החיים שלנו כיום עמוסים בלחץ ולכן חשוב למצוא דרכים להתמודד איתו דרך פעילות ספורטיבית או פעילות רוחנית.

2.      הבעות פנים – הבעות פנים מוגזמות או תנועות פנים תדירות מדי יכולות להביא להזדקנות מהירה מדי. השרירים שומרים את זיכרון התנעות מה שיכול להביא לקמטים קבועים במצח לאורך זמן.

3.      עישון – עישון גורם לכלי הדם להתכווץ בשכבה החיצונית ביותר של העור מה שיכול לגרום לנזק בזרימת הדם בעור וליצור קמטים.

4.      דיאטה גרועה – הדיאטה שלך יכולה לעזור לספק לגופך חומרים מזינים שיתרמו להתחדשות ובניית העור שלך. בהיעדר מינרלים ותוספי תזונה מסוימים העור שלך לא יוכל להיבנות ולהתחדש והסיכוי לקמטים יעלה.

5.      חשיפה מוגזמת לשמש – חשיפה למשש מסייעת אמנם ביצירת ויטמין D אך קרני שמש מוגזמות ושליליות יכולות לגרום לקולגן שבעור להישבר. לכן חשוב לעשות שימוש בקרמי פנים וקרמי הגנה איכותיים.

6.      גנטיקה – אין מה לעשות, אך כמות הקלוגן והאלסטין בעור המונעים את היווצרות הקמטים הם גם תוצר של מטען גנטי שאיתו נולדת ולכן יש גבול למידת המשחק שיש לך. אך כמו עם נתונים גנטיים אחרים שקיבלת – עלייך מוטל להוציא את המירב ממה שניתן לך.

מה יכול לסייע לשמור על עורך ולמנוע קמטים? ניקוי העור על בסיס יומיומי – חשוב לנקות את העור אך לא לאמץ אותו יתר על המידה במתיחה יומיומית. שמירה על לחות העור – העור שלך מתייבש באופן טבעי ולכן חשוב לשמור על הלחות שלו, במיוחד באזורים יבשים יותר. התייבשות העור תגרום להתפרצות קמטים. להירגע – חשוב לטפל במתח ברמה יומיומית ולאפשר לו לצאת ולא להצטבר כדי למנוע את הטראומה לעור. יש הסבורים כי תה ירוק יכול לסייע הן בהחזרת הנוזלים לגוף והן ברגיעה. תכשירים נגד הזדקנות יכולים לסייע מאוד – ההישגים המדעיים של השנים האחרונות יכולים לעשות ניסים לעור שלך ולכן חשוב לא לפספס את כל הטוב הזה.