האם אפשר לטפל בעצמי באמצעות רייקי?

אחד הדברים הנפלאים והחשובים ברייקי הוא הטיפול העצמי. טיפול עצמי בא ממקום של לקיחת אחריות על מצבנו הבריאותי והרגשי, יצירת מצב שבו אדם מקבל את השליטה על חייו, מפסיק להאשים גורמים חיצוניים למצבו ומשחרר תלות, בהנחה שאדם שיודע ויכול לאזן את עצמו לא יהיה תלוי וזקוק לאיזון חיצוני.

יש חשיבות גדולה מאד לטיפול עצמי מאחר והמערכת האנרגטית שלנו עמוסה מאד. במהלך היום אנחנו קולטים רשמים מן החוץ, עובדים עם מצבים רגשיים המשבשים אותנו. ה"סטרס" התמידי מחליש את המערכת הרגשית, האנרגטית והחיסונית. טיפול רייקי עצמי פשוט קל וזמין. הוא אינו לוקח זמן רב, אינו מצריך משאבים מיוחדים וניתן לבצע אותו בכל מקום ובכל זמן. כאשר תהיו יותר רגועים ומאוזנים מערכות ההגנה שלכם יהיו יותר חזקות.

למטפלים בכל התחומים מומלץ ואף נחוץ ביותר לבצע תרגול אישי למען איזון מחודש יומי ולמען יצירת מרכז חזק המאפשר מפגש חוזר עם אלה הזקוקים לריפוי. מטפל המתמסר לדרכו הוא זה שלוקח אחריות קודם כל על טיפול בעצמו. מטפל המתמסר לדרכו דואג להנחות אף את מטופליו תוך הדרכה לאחריות לטיפול בעצמם, בגופם ובדרך חייהם. זה כל העניין של דוגמא אישית. הרבה אומרים שאין לי, לא היו לי, ולא יהיו לי כוחות ריפוי או שהדברים האלה אינם בשבילי או שרייקי זה רק למעופפים או שזה לא מוכח מדעית או שיחשבו שאני ישתגע או ש או ש או ש… יש בערך עוד מליון ורבע סיבות למה לא.… ועל זה אמרו כבר ש"יותר קל לפרק אטום מלפרק דעה קדומה". לכל שינוי יש התנגדות פנימית קשה אז למה בכל זאת ללמוד רייקי? סקרנות, כאב, חוסר אנרגיה, רצון לעזור לאחרים, צורך במגע, כולם עושים את זה ועוד. לקריאה נוספת