איך לבחור בין ים הטפטים? ואיך לא לעשות טעות?

אם לא תבחרו נכון את הטפט אז הבית שלכם יתקע בתקופה היסטורית לנצח. כן, קראתם נכון, לנצח! מה הכוונה? חשוב מאוד לבחור טפט שיבטא סימטריה ופורפוציה לחלל שאותו תעצבו ולכן ההמלצה החשובה ביותר לגבי טפטים לקירות קטנים או גדולים הם טפטים  עם תבניות גדולות. גם בחדרים קטנים מאוד עידין לכו עם תבניות גדולות או לחלופין תבניות קטנות מאוד שנותנו הרגשה של שטח גדול כמו לדוגמה נקודות מאוד קטנות או פרחים ממש ממש זעירים. אבל ללכת בקטן זה סיכון כאמור משום שהתבניות עלולות ללכת פשוט לאיבוד ולהיעלם בתוך התמונה הגדולה.

חשוב מאוד גם לא לבחור תבנית תלויית זמן כי בצורה כזו לעולמי עד אנשים יוכלו לזהות את הטפט עם נקודת זמן ואז חדר מסויים סביר שיישאר בשנות העשרה או העשרים עוד הרבה מאוד שנים. גם המוטיבים שנבחרים כדאי שיהיו כאלה שהם מעל זמן ומקום ולא תלויים באנקדוטה תרבותית מגניבה ומקומית שיכולה להיות ממש ממש משעשעת לתקופה קצרה ודי מייגעת לאחר מכן.

טיפים נוספים ששמעתי ממעצבי על בשנים האחרונות שעושים שימוש בטפטים הם: תהיו נועזים ולכו על תבנית שאהבתם עד הסוף, תתמסרו לעיצוב. חשוב מאוד ללכת עם עיצוב איכותי שנותן פיניש טוב ולא כזה שידהה או שיראה כאילו היה במבצע. אבל תכלס, אם שואלים אותי, הסיבה שיש אינסוף עיצובים לטפטים נובעת מכך שבחירת טפט היא בחירה מאוד אישית ותלויה כל כך באדם שבוחר אותה ומכיוון שכולנו כל כך מורכבים אז כך גם התבניות השונות של הטפטים. ואם כבר ללכת לאקסטרים אז הייתי מציעה ללכת למקום של טפטים אומנותיים, כאלו שנוצרו בצביעות מכחול חזקות וטכניקות יחודיות שנותנת עומק לצהע, לפרטים ולטקסטורה ואינן מסתפקות בתבניות שבלוניות שחוזרות על עצמן. אבל שוב, יהיו כאלו שירצו דווקא את הטפט עם התבנית הפשוטה והחוזרת או החלק לחלוטין. אני אישית לא הבנתי עד היום למה ללכת עם טפט חלק כשאפשר את אותו אפקט להשיג עם צבע אבל זו עוד דוגמא למורכבות של החיים ושל בחירות טפטים.

טפט לקיר בצבע לבן טפט לקיר בצבע אפור טפט לקיר בצבע חום