איזון מושלם

אם נחיה באיזון והרמוניה בתוך מערכת הטבע העצומה בה אנו קיימים, חיינו יהיו אידיאלים ודבר לא יוכל להזיק לנו. לעומת זאת, אם נחדיר לתוכה מטען שלילי יהיה עלינו לשלם על כך ולתקן את המעוות. מערכת עליונה זו, המקיימת ומנהלת את כל הבריאה, היא מערכת אינטגרלית. כל הפרטים שבה מחוברים זה לזה ברשת של חוטים סמויים, ומה שאנו מזרימים בהם משפיע על כל המערכת.

במערכת העליונה הכול זורם בהרמוניה והשלמה הדדית. החוק העליון הוא חוק האהבה. כאשר נפתח בנו את היכולת להגיע לאיזון והתאמה עם אותה רשת קשר מופלאה, עם אותה זרימה הרמונית של אהבה, נוכל לעבור אל חיים נעלים ונצחיים. לשם כך עלינו להתעלות מהטבע האגואיסטי שלנו, אל טבע חדש של אהבה ונתינה.

כל המשוכות והמכשולים שבדרך נובעים מהאגואיזם הטבוע במין האנושי, שמשתולל בנו ללא מעצורים. שם אנחנו נופלים כל הזמן. כדי ללמוד כיצד עוברים את המשוכה הזאת צריך לשנות את נקודת המבט ולראות את המציאות בצורה חדשה לגמרי. ראייה חדשה זו מונעת טעויות ויוצרת איזון. הראייה החדשה מאפשרת לנו להרגיש ולהבין את מטרת קיומו של כל פרט שקיים במציאות, כולל דרגות דומם, צומח וחי. אנחנו רואים אז את התמונה הגדולה, בה כל פרט משלים את הפאזל, ומבינים כיצד ראוי להתייחס זה לזה ולשאר היצורים שבטבע.

מזוית ראיה חדשה זו אנו מגלים שהחיים כלל לא מוגבלים ואפורים כפי שחשבנו, שאפשר להתחבר אל זרימת המידע האינסופית של מערכת הטבע העליונה ולהתמזג עמה לנצח. קשה לתאר במילים הרגשה זו של קיום ללא גבולות, מעבר לחיים ולמוות, הרגשה של אושר נצחי, כאילו אנו מרחפים במרומים ומתמזגים עם הבריאה כולה.